Wyrównana walka z Pszczółką | Widzew Kosz

Wyrównana walka z Pszczółką

autor: czukers, 23-02-2020, 10:10, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki CosinusMed Widzewa Łódź długo opierały się Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin, ale ostatecznie uległy 81:89.

Mecz mógł się podobać kibicom, bo był otwarty z obu stron. Pierwsze minuty pokazały, że będzie to wyrównany pojedynek. Dość powiedzieć, że żaden z zespołów nie wypracował w pierwszej kwarcie większej, niż dwupunktowa przewagi. Podobnie było w kolejnej odsłonie meczu, kiedy to ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie amerykańskie zawodniczki – po stronie Widzewa Taylor Emery, a w barwach Pszczółki Alexis Peterson i Briana Day. Tym ostatnim wtórowała Kristina Baltić. Po trójce Peterson przewaga lublinianek wzrosła do sześciu punktów i przy stanie 32:38 trener Wojciech Szawarski poprosił o czas. Podziałał on mobilizująco na zespół, bo łodzianki zdobyły osiem punktów z rzędu i to one wyszły na prowadzenie.

Dobra gra z tej kwarty, została jednak w szatni, bo łodzianki trzecią część przegrały 12:22 co – wydawało się – zmniejsza ich szanse na wygraną w całym meczu. Jak się okazało, widzewianki nie powiedziały ostatniego słowa – mimo dwunastopunktowej straty po 30 minutach meczu, gospodynie zdołały wrócić do gry. Duży w tym udział miała Taylor Emery i Jazmine Davis, a także dobrze dysponowana tego dnia Klaudia Gertchen, która została sfaulowana przy rzucie za 3 punkty. Wykorzystała wszystkie osobiste i przewaga AZS UMCS zmalała do czterech oczek. Po indywidualnej akcji Davis, z prowadzenia gości pozostało już tylko wspomnienie, a na tablicy był remis 72:72. Ostatnie minuty spotkania – mimo kilku zrywów Widzewa – stały jednak pod znakiem dobrej gry Popović, Day i Peterson i to one cieszyły się ze zwycięstwa 89:81.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>