Wspaniała końcówka w Siedlcach!

autor: czukers, 27-01-2019, 12:03, źródło: inf. własna, 1 komentarz

Koszykarki Widzewa odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie pokonując PGE MKK w Siedlcach 92:86!

Mecz początkowo układał się po myśli widzewianek, które wyszły na prowadzenie i utrzymywały je przez dłuższy czas. Nie potrafiły jednak odskoczyć od rywalek, a te cały czas trzymały się tuż za plecami Widzewa. Kilka błędów w obronie spowodowało, że losy meczu odwróciły się na korzyść gospodyń i to teraz one kontrolowały przebieg spotkania. Pierwsza skuteczna akcja zespołu z Siedlec w drugiej kwarcie to było za dużo na nerwy trenera Elmedina Omanicia, który zdecydował się wymienić całą podstawową piątkę, oprócz Julii Drop. Szansę debiutu w Widzewie w Basket Lidze Kobiet dostała między innymi Jagoda Bandoch. Widzewianki – mimo braku podstawowych zawodniczek – dzielnie radziły sobie na parkiecie i przewaga przeciwniczek nie wzrastała. Po przerwie trzeba było jednak odrobić 9-punktową stratę.

W szatni musiały paść bardzo ostre słowa, bo w drugiej połowie zobaczyliśmy odmieniony Widzew. Straty udało się odrobić szybko w trzeciej kwarcie – łodzianki zaczęły ją od prowadzenia 10:1! Później trwała mocna walka punkt za punkt. Końcówka należała jednak do Widzewa – impas przełamały celną trójką Julia Drop (przy wyniku 84:84) i Ijeoma Ajemba, która postawiła kropkę nad „i” przeprwadzając akcję 2+1 i kończąc mecz celnym rzutem za dwa punkty.

Warto zauważyć, że w naszej drużynie aż pięć zawodniczek uzyskało dwucyfrowy wynik punktowy – Dominique Wilson 21, Ijeoma Ajemba 19, Julia Drop 18, Aleksandra Pawlak 11 i Katarina Vucković 10. W zespole było tylko 9 zawodniczek ze względu na udział Anny Kudelskiej i Natalii Gzinki w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski U22.

Foto: Rafał Jędrzejewski

Komentarze Dodaj komentarz

  • autor: Mr. X, dodano 27-01-2019, 12:41

    Dreszczowiec sięgający zenitu i happy end.
    Co za jazda.
    Dziewczyny pokazały Widzewski charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>