Wracamy na parkiet!

autor: czukers, 25-11-2018, 02:30, źródło: inf. własna, Leave a comment

Po przerwie reprezentacyjnej pora wrócić do gry – w następnej kolejce zmierzymy się z Wisłą CanPack Kraków.

Rywal należy do grona tych z najwyższej półki – w tym sezonie reprezentuje nasz kraj w rozgrywkach EuroCup. W lidze spisuje się bardzo dobrze, bo w sześciu spotkaniach Wiślaczki pięciokrotnie wygrywały (jedynej porażki doznały u siebie z Arką Gdynia). W składzie mają dwie mistrzynie najlepszej ligi świata WNBA – Jordin Canadę i Mercedes Russell. Przygotowania Wisły do meczu z Widzewem nieco zaburzyły powołania do reprezentacji – aż pięć krakowianek wyjechało na mecze swoich kadr (Rodriguez, Conde, Araujo, Mujović i Oroszova). Dodakowo w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski jest trener Białej Gwiazdy Krzysztof Szewczyk.

Wisła nigdy nie leżała widzewiankom – nasz zespół przegrał wszystkie 16 starć w Basket Lidze Kobiet. Przypomnijmy jednak, że spotkania w Łodzi zazwyczaj były zacięte i ich losy ważyły się czasem do ostatnich minut. Dlatego warto wybrać się do hali przy Małachowskiego i pomóc zawodniczkom w starciu z ligowym gigantem. Tym bardziej, że kibiców Widzewa i Wisły łączy przyjaźń. Mecz o godzinie 18:00, bilety do nabycia w internecie oraz w hali. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TV Toya.