Widzewianki zagrały w kadrze

autor: czukers, 02-06-2018, 20:30, źródło: inf. własna, Leave a comment

Polska pokonałą Irlandię 81:49 w towarzyskim meczu rozegranym w Wałbrzychu.

W spotkaniu zagrały dwie widzewianki – Roksana Schmidt i Klaudia Gertchen. Dla tej drugiej był to debiut w biało-czerwonych barwach w zespole seniorek. Roksana już wcześniej występowała z orzełkiem na piersi. Polki od początku spotkania dominowały i wygrały wszystkie kwarty. W pierwszej połowie Irlandki utrzymywały dystans do naszych zawodniczek jedynie dzięki skutecznym rzutom za trzy punkty. Z każdą minutą przewaga gospodyń była coraz bardziej widoczna.

Roksana Schmidt była jedną z najskuteczniejszych na parkiecie – zdobyła 10 punktów. Klaudia Gertchen długo czekala na debiut – weszła na ostatnie pięć minut spotkania, ale zdążyła się popisać akcją 2+1. Co prawda rzutu wolnego nie wykorzystała, ale zapisała się na liście punktujących. W meczu wystąpiły też byłe zawodniczki Widzewa – Paulina Misiek (8 punktów) i Julia Adamowicz (2).

Polska – Irlandia 81:49 (24:16, 17:14, 20:6, 20:13)

Polska: Marciniak 13, Trzeciak 12, Schmidt 10, Misiek 8, Szybała 8, Dobrowolska 7, Naczk 7, Szajtauer 6, Puss 4, Gertchen 2, Adamowicz 2, Stankiewicz 2, Kotnis 0.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>