Widzew w dziesiątce klubów młodzieżowych | Widzew Kosz

Widzew w dziesiątce klubów młodzieżowych

autor: czukers, 07-02-2020, 10:31, źródło: inf. własna, Leave a comment

Zespół Sportu Młodzieżowego opublikował ranking klubów i osiągnięć sportowych za rok 2019. MUKS Widzew Łódź znalazł się w pierwszej dziesiątce klubów koszykówki kobiet w Polsce pod względem wyników drużyn młodzieżowych!

Na podium znalazł się AZS Gorzów i dwie poznańskie ekipy – MUKS oraz AZS. Na nasz sukces złożyły się półfinały Mistrzostw Polski kadetek oraz złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – drużyna w znacznej mierze złożona była z widzewianek. Wynik byłby bardziej okazały, gdyby zapunktowały juniorki starsze. Zespół awansował co prawda do półfinałów, ale punkty przyznawane są tylko finalistom. Widzewianki trafiły do trudnej grupy z późniejszym złotym medalistą i czwartym zespołem rozgrywek. Punkty nie są również przyznawane młodziczkom – tutaj Widzew zagrał w finałach i zajął szóste miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>