Widzew skończy na 9 miejscu

autor: czukers, 26-03-2019, 17:47, źródło: inf. własna, Leave a comment

Po zwycięstwie nad Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin widzewianki zapewniły sobie dziewiąte miejsce w tym sezonie.

Dziewiąta pozycja nie była jeszcze pewna tuż po zakończeniu spotkania, bo matematyczne szanse na wyprzedzenie łodzianek miały koszykarki PGE MKK Siedlce. W zaległym spotkaniu w poniedziałek przegrały jednak z CCC Polkowice 57:102 i mają o dwa zwycięstwa mniej od naszego zespołu. Ponieważ jednak w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej pauzują, już na pewno nie wyprzedzą łodzianek mimo lepszego bilansu bezpośrednich spotkań.

Widzew w tym sezonie wygrał 7 spotkań i przegrał 15. Szanse na podreperowanie bilansu będzie miał jeszcze w środę w Bydgoszczy w meczu z Artego i w sobotę o 19:10 w starciu z Arką Gdynia we własnej hali. Dziewiąte miejsce to drugi najlepszy wynik w historii występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W sezonie 2012/13 Widzew pod wodzą obecnego prezesa Ryszarda Andrzejczaka jedyny raz awansował do fazy play-off zajmując ósmą pozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>