Widzew powalczył z mistrzem Polski | Widzew Kosz

Widzew powalczył z mistrzem Polski

autor: czukers, 23-12-2019, 07:44, źródło: inf. własna, Leave a comment

Widzewianki postawiły się mistrzowi Polski, ale CCC Polkowice ostatecznie zwyciężyło w Łodzi.

Pierwsza kwarta zapowiadała wysokie zwycięstwo drużyny gości. Łodzianki przez kilka minut nie mogły zdobyć punktów, natomiast z łatwością przychodziło to drużynie CCC. Dość powiedzieć, że po kilku akcjach Artemis Spanou i Daneshy Stallworth przyjezdne prowadziły 15:0. Niewiele pomogły dwie skuteczne akcje Katariny Vucković – CosinusMed Widzew po pierwszej kwarcie wszedł w mecz z bagażem 11 punktów do odrobienia. Nie podcięło to jednak skrzydeł zawodniczkom Wojciecha Szawarskiego. Przy ogłuszającym dopingu kibiców zaczęły mozolnie odrabiać straty. Po trójce Julii Drop przewaga polkowiczanek stopniała nawet do czterech punktów. Jeszcze jedną trójkę kapitan Widzewa zdobyła w ostatniej sekundzie pierwszej połowy meczu i do szatni CCC schodziło z 10 punktami nadwyżki prowadząc 41:31.

W trzecią kwartę lepiej weszły gospodynie, które za sprawą skutecznych akcji Katariny Vucković i Taylor Emery zmniejszyły nieco stratę swojego zespołu do siedmiu oczek. W tym jednak momencie ciężar gry wzięły na siebie Danielle Robinson i wracająca po kontuzji Maria Conde dzięki czemu CCC kontrolowało przewagę. Jeszcze na dwie minuty przed końcem wydawało się, że łodzianki są w stanie powalczyć o zrobienie przedświątecznej niespodzianki, ale w końcówce zabrakło skuteczności. Być może gdyby koszykarki Widzewa lepiej wykonywały rzuty wolne, udałoby się jeszcze nawiązać walkę z mistrzem Polski. Ostatecznie CCC Polkowice wygrywa w Łodzi 77:60.

Dziękujemy za wsparcie kibiców – przy ich dopingu koszykarkom CosinusMed Widzewa Łódź grało się znacznie lepiej.