Ważny krok w stronę play-offów!

autor: czukers, 04-03-2020, 23:36, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki CosinusMed Widzewa Łódź zbliżyły się do awansu do fazy play-off. Pokonały bezpośrednie rywalki DGT Politechnikę Gdańską 67:51!

Łodzianki dominowały od początku do końca spotkania ani na moment nie oddając prowadzenia. Dobrze zaczęły to spotkanie od prowadzenia 8:0, z czego pięć pierwszych punktów zdobyły z linii rzutów wolnych. Politechnika pokazała, że nie zamierza od razu złożyć broni na początku drugiej kwarty. Wtedy to rywalki za sprawą Alice Nayo i Martyny Koc doprowadziły do stanu 15:14 dla gospodyń. Ważne trójki trafiła jednak skuteczna Monika Jasnowska, a dobrą serię punktową dorzuciła Ewelina Gala i sytuacja wróciła do normy. Po trafieniu Taylor Emery Widzew schodził do szatni z 11-punktowym prowadzeniem.

Po przerwie widzewianki zagrały koncertowo w obronie, powalając przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 9 punktów. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego wyszły bardzo skoncentrowane z szatni czego efektem była ich dobra gra. Po wyprowadzeniu przez Klaudię Gertchen swojego zespołu na 17-punktową przewagę, szkoleniowiec gospodyń zdecydował się na dużą rotację w składzie. Zdobywczyni 8 asyst Julia Drop zasiadła na ławce, a na boisko weszła wychowanka Widzewa Wiktoria Stępień, która odwdzięczyła się swoimi pierwszymi punktami w Energa Basket Lidze Kobiet. W czwartej kwarcie kilka indywidualnych akcji Jazmine Davis trzymało wynik i wydawało się, że już nic nie zagrozi łodziankom. Skuteczna akcja Sylwii Bujniak i trójka Agnieszki Haryńskiej spowodowały, że przewaga stopniała do zaledwie 10 punktów. Trener Szawarski szybko wrócił do pierwszego garnituru, co pozwoliło pewnie wygrać z DGT Politechniką Gdańską 67:51.

Przed meczem mieliśmy miłą uroczystość – po prezentacji zespołów na parkiecie uhonorowana została dyrektor łódzkiego oddziału Totalizatora Sportowego Elżbieta Badura. Z rąk prezesa MUKS Widzew Ryszarda Andrzejczaka otrzymała pamiątkową tablicę za współpracę w sezonie 2019/20. – To dla nas wielka radość obserwować, jak wspierany przez markę Lotto klub odnosi coraz większe sukcesy – powiedziała Elżbieta Badura. – Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy uzyskiwanie tak dobrych wyników staje się łatwiejsze. W imieniu Totalizatora Sportowego  życzymy dalszych sukcesów – zakończyła dyrektor łódzkiego oddziału LOTTO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>