Vucković wzmocnieniem pod kosz

autor: czukers, 04-09-2018, 07:22, źródło: inf. własna, Leave a comment

Katarina Vucković uzupełnia skład Widzewa i jest drugim centrem w zespole.

Trener Elmedin Omanić szukał wzmocnień, bo jedyną typową środkową w drużynie jest Jada Terry. Teraz do niej dołącza Katarina Vucković – 24-letnia zawodniczka z Serbii. Jest młodzieżową reprezentantką swojego kraju – grała w narodowych drużynach do lat 16, 18, 19 i 20. Mierzy 191 centymetrów.

Droga do Widzewa Katariny Vucković – mimo młodego wieku – jest bardzo ciekawa. Grała w Vojvodinie Nowy Sad i Crvena Zvezda Belgrad, a stamtąd przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Występowała tam w lidze NCAA w Georgia Tech. Po grze za oceanem wróciła do Europy by występować w niemieckiej najwyższej lidze w barwach Gruner Stern Keltern. Z tym zespołem występowała też w rozgrywkach EuroCup. Ostatnie tygodnie spędziła natomiast w argentyńskim klubie Ameghino, do którego przeniosła się z hiszpańskiego drugoligowca Basket Mar-Gijon.

W ostatnim klubie w Argentynie notowała średnio 9,7 pkt na mecz, a także 5,8 zbiórek. Katarina ma niezłą skuteczność rzutów za 3 punkty co może być groźną bronią w polskiej lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>