U22: Widzewianki w finałach!

autor: czukers, 05-02-2018, 09:58, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki Widzewa jako jedyne przedstawicielki regionu łódzkiego zagrają w finałach Mistrzostw Polski do lat 22.

To czwarta edycja finałów Mistrzostw Polski odkąd rozgrywane są one w formule do lat 22, a nie do lat 20 – w każdej dotychczasowej widzewianki awansowały do decydującego turnieju. Za pierwszym razem zajęły ósme miejsce, ale w kolejnych zdobywały już medale (kolejno srebrny i złoty). Teraz wystąpią w roli obrończyń tytułu mistrzowskiego. Droga do finałów prowadziła przez Gdynię, gdzie rozegrany został turniej półfinałowy. Łodzianki miały nie lada wyzwanie, bo musiały pogodzić zawody z bardzo ważnym meczem Energa Basket Ligi Kobiet z PGE MKK Siedlce. Kolizja terminów była dość znacząca dla przebiegu turnieju, bo w pierwszym zespole występują cztery podstawowe zawodniczki drużyny juniorek starszych (Klaudia Gertchen, Wiktoria Zapart, Anna Kudelska i Natalia Gzinka).

W pierwszym spotkaniu łodzianki pewnie pokonały Polonię Warszawa 82:51. Widzew od początku narzucił rywalkom duże tempo i pierwszą kwartę wygrał 27:7. To w praktyce ustawiło spotkanie, choć warszawianki próbowały jeszcze podjąć walkę w trzeciej kwarcie. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła Anna Kudelska (20), która miała do tego dziewięć zbiórek. W drugim dniu turnieju widzewianki zostały rozgromione przez GTK Gdynia 28:74. Sam wynik może zadziwiać, ale jest on spowodowany wspomnianą kolizją z meczem EBLK z drużyną z Siedlec. Łodzianki musiały grać w ośmioosobowym składzie złożonym z młodszych zawodniczek. Ta porażka nie miała jednak wpływu na losy awansu, bo trzeci mecz Widzew już wygrał z PTK Pabianice 66:35. Tym razem nasz zespół wystąpił już w pełnym składzie. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana, w kolejnych minutach łodzianki konsekwentnie powiększały przewagę. Ponownie najskuteczniejsza była Anna Kudelska (25 punktów), 14 oczek zdobyła Klaudia Gertchen.

Widzewianki zajęły drugie miejsce i w turnieju finałowym w fazie grupowej zmierzą się z Basketem 25 Bydgoszcz, Huraganem Wołomin i AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Zawody odbędą się w dniach 21-25 lutego w Poznaniu.