Sytuacja przed ostatnim meczem rundy | Widzew Kosz

Sytuacja przed ostatnim meczem rundy

autor: czukers, 16-02-2021, 12:32, źródło: inf. własna, Leave a comment

Rywalizacja w 1 lidze wkracza w decydującą fazę. Na kogo AZS Umed Widzew Łódź trafi w dalszej rywalizacji? Przeanalizujmy sytuację!

Widzewianki na pewno nie spadną już poniżej 7 miejsca i nie zajmą pozycji wyższej niż 5. Wiemy zatem, że pierwszy mecz w fazie play-off łodzianki zagrają na wyjeździe.

Wariantów jest kilka, każdy jednak zależy od tego czy Widzew wygra, czy przegra w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. A zatem…

1) Widzew przegrywa z Grot Lauer Pabianice

Widzew będzie miał na swoim koncie 26 punktów, czyli tyle co obecnie drużyny z Kątów Wrocławskich i Leszna. Tyle że one rozegrają jeszcze jedno spotkanie, a więc dopiszą przynajmniej jeden punkt co oznacza, że w tym wariancie wyprzedzą łodzianki w tabeli. Zrównamy się punktami z rezerwami AZS Gorzów, który swój mecz 18 kolejki rozegrał awansem. Niestety bilans w dwumeczu mamy niekorzystny – pierwszy mecz wygraliśmy różnicą czterech punktów, ale na wyjeździe wyraźnie lepsze były gorzowianki (+30) przez co decydująca staje się różnica punktowa wyraźnie na korzyść AZS.

Widzew w tym wariancie zajmuje więc bez względu na inne rozstrzygnięcia 7 miejsce.

2) Widzew wygrywa z Grot Lauer Pabianice

Tu możliwość jest już więcej. Zwycięstwo oznacza, że Widzew będzie miał na koniec rundy 27 punktów, czyli przeskoczy w tabeli AZS II Gorzów. Czy zajmiemy 5 czy 6 miejsce zależy od rywali. Interesują nas następujące mecze:
MUKS Poznań – Dijo Maximus Kąty Wrocławskie
AZS Politechnika Korona Kraków – Pompax Tęcza Leszno

Tak się złożyły, że trzy drużyny rywalizujące w tym wariancie o miejsca 4-6 grają z pierwszą trójką grupy. Trudno przewidywać żeby gospodynie się potknęły – limit wpadek Korona wykorzystała w Łodzi, a MUKS również nie będzie chciał oddać pozycji lidera. Zakładając więc, że faworyci wygrają będziemy mieli trzy zespoły z 27 punktami na koncie. W tym układzie trójkowym Widzew ma najgorszy bilans – dwukrotnie przegrał z Dijo i raz pokonał Tęczę. Oznaczałoby to, że w tej sytuacji zajmiemy szóste miejsce.
By zająć piąte z układu trójkowego należałoby się „pozbyć” ekipy z Kątów Wrocławskich. Dijo musiałoby pokonać MUKS i zdobyć więcej punktów na koniec rundy niż Widzew. Wtedy łodzianki i Tęcza mają tyle samo punktów, ale tym razem to AZS Umed Widzew ma korzystniejszy bilans dwumeczu (1-1 w spotkaniach i +3 małe punkty). Oznaczałoby to, że drużyna czerwono-biało-czerwonych skończyłaby rundę na piątej pozycji.

Na kogo w play-offach?
Sytuację mamy jasną – Widzew zajmie albo 5, albo 6, albo 7 miejsce pod pewnymi warunkami. Czy to wyjaśnia z kim zagramy?

Widzew zajmuje 5 miejsce
W pierwszym przypadku tak – jak wyjaśnialiśmy powyżej by Widzew zajął 5 miejsce, na czwarte musi awansować Dijo Kąty Wrocławskie. Właśnie te pozycje w tabeli grają ze sobą w pierwszej rundzie play-off, a więc 27 lutego rozegralibyśmy mecz Dijo – Widzew.

Widzew zajmuje 6 miejsce
Tu również rywal będzie znany, bo szósty zespół ligi zagra mecz z trzecim, a z tej pozycji nic nie ruszy Grota Lauer Pabianice – ani porażka, ani zwycięstwo. W tym wariancie rywalizacja w play offach rozstrzygnęłaby się w województwie łódzkim.

Widzew zajmuje 7 miejsce
Tu już więcej zależy od naszych rywali. Wiemy, że rywalem będzie ktoś z dwójki MUKS Poznań, Korona Kraków. Jeśli oba zespoły zgodnie wygrają (mają w tej chwili taki sam bilans punktowy), to naszym przeciwnikiem w kolejnym etapie rozgrywek będzie MUKS (gorszy bilans w dwumeczu). Na Koronę trafimy tylko pod warunkiem zwycięstwa MUKSu przy jednoczesnej porażce krakowianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>