Sensacja w Łodzi!

autor: czukers, 09-12-2018, 23:11, źródło: inf. własna, Leave a comment

Brązowy medalista z poprzedniego sezonu, Ślęza Wrocław, pokonana w Łodzi! Widzew sprawcą dużej niespodzianki.

Widzewianki już od początku spotkania pokazały, że ich forma w ostatnich meczach to nie przypadek. Aleksandra Pawlak zaczęła od dwóch trójek i przy pierwszej przerwie łódzki zespół prowadził 8:2. W tym momencie chwilę przerwy mieliśmy z powodu usterki przewodu przy zegarze. Ta chwila wytrąciła z rytmu widzewianki, które przegrywały 11:16. W bardzo dobrej dyspozycji była jednak Katarina Vucković, dzięki której w ostatnich sekundach pierwszej kwarty udało się zmniejszyć straty. W drugiej połowie po kilku dobrych akcjach łodzianek do głosu doszły wrocławianki – najpierw za trzy trafiła Melissa Kastanek, później dołożyła akcję 2+1 Sydney Colson, a także dwa punkty Ciarra Burdick i Ślęza prowadziłą 41:34. To nie podłamało gospodyń, które w końcówce zdołały zmniejszyć stratę.

Trzecia kwarta to już koncert w wykonaniu Widzewa. Fantastycznie w ataku grała Katarina Vucković, która tylko w tej części gry zdobyła 14 punktów. Na oklaski zasługuje jednak przede wszystkim Dominique Wilson, która pobiła rekord punktowy Widzewa w historii występów w Enega Basket Lidze Kobiet – zdobyła ich 38. Była nieustępliwa i w każdej akcji dążyła do zakończenia skutecznym rzutem. Jak to się nie udawało, była faulowana. Dorzuciła jeszcze 8 asyst i cztery zbiórki czym walnie przyczyniła się do ostatecznego zwycięstwa. Ślęza w końcówce próbowała jeszcze odrobić straty, ale przy fantastycznym dopingu łódzkiej publiczności, nie było to możliwe. Sensacja stała się więc faktem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>