Reprezentantka Ukrainy w Widzewie!

autor: czukers, 30-05-2017, 18:23, źródło: inf. własna, Leave a comment

Cosinus Widzew dokonał pierwszego zagranicznego wzmocnienia przed nowym sezonem. Władze klubu podpisały kontrakt z Daryą Zavidną.

Darya jest aktualną reprezentantką Ukrainy. Urodziła się 27 sierpnia 1993 roku i mierzy 185 centymetrów. Z powodzeniem może występować zarówno jako niska skrzydłowa jak i silna skrzydłowa. Do tej pory występowała w zespole wicemistrza Ukrainy Tim-Scuf. Notowała tam bardzo dobre statystyki: grając średnio po 27 minut zdobywała po 15,6 pkt przy skuteczności 42% za dwa punkty. Dodatkowo ma też rzut z dystansu – w lidze rzucała za 3 punkty na poziomie 30%. Jej średnia zbiórek to 6,3. Dobrze radziła sobie także w Lidze Baltyckiej, gdzie występowała między innymi przeciwko Enerdze Toruń. Torunianki zapamiętały Zavidną ze spotkania u siebie w październiku ubiegłego roku, kiedy to zespół świeżo upieczonej widzewianki co prawda przegrał 73:77, ale Darya pokazała się z jak najlepszej strony. Zdobyła w tym meczu 26 punktów i sześciokrotnie trafiła za 3 punkty (przy 13 próbach). W rewanżowym spotkaniu Zavidna zdobyła 15 punktów. W zeszłym sezonie rzadko kiedy schodziła poniżej 13-15 zdobytych punktów w meczu co daje nadzieje na dobry sezon w Basket Lidze Kobiet.

Widzew szukał strzelczyni i wygląda na to, że udało się taką zawodniczkę znaleźć. Przy okazji Darya jest niezwykle urodziwa co może przyciągnąć na trybuny kibiców. Trwają poszukiwania wysokiego centra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>