Piłkarze Widzewa awansowali!

autor: czukers, 16-06-2018, 20:12, źródło: inf. własna, Leave a comment

Piłkarze Widzewa pokonali w ostatnim meczu 3 ligi Sokoła Ostróda 3:2 i tym samym awansował do wyższej klasy rozgrywkowej!

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg, bo po pierwszej połowie łodzianie przegrywali 0:1. Ich „korespondencyjny” rywal w walce o awans – Lechia Tomaszów – prowadził w tym czasie już 3:0 i stało się jasne, że by wywalczyć promocję, trzeba w Ostródzie wygrać. Kilka chwil po przerwie rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Michalski. Długo w meczu utrzymywał się remis, ale w ostatnim kwadransie dwa gole zdobył Daniel Świderski i awans był już niemal pewny. W doliczonym czasie gry trochę niepewności wprowadził gol kontaktowy Sokoła, ale na szczęście więcej trafień w tym meczu już nie było. Zwycięstwo oznacza, że w przyszłym sezonie piłkarzy Widzewa zobaczymy w drugiej lidze!

Zarząd koszykarskiego Widzewa, zawodniczki, trenerzy i współpracownicy klubu pragną złożyć najszczersze gratulacje RTS Widzew Łódź! Cieszymy się razem z Wami – gratulujemy zarządowi, pracownikom klubu, piłkarzom, trenerom i kibicom, którzy dodawali niesamowitej energii zespołowi przez cały sezon. Razem Tworzymy Siłę – do zobaczenia w Ekstraklasie!