Zawodniczka z WNBA w Widzewie!

autor: czukers, 28-07-2018, 14:50, źródło: inf. własna, Leave a comment

Raigyne Moncrief Louis jest pierwszą koszykarką z najlepszej ligi świata WNBA, która zagra w Widzewie!

24-letnia zawodniczka podpisała kontrakt z łódzkim klubem. Do Łodzi przechodzi z Las Vegas Aces (wcześniej zespół występował jako San Antonio Silver Stars, a grała w nim Małgorzata Dydek). Przed sezonem została wybrana w drafcie z numerem 25. Wcześniej przez pięć lat występowała w zespole z ligi NCAA – Lady Tigers. W sezonie 2017/18 została wybrana do najlepszego zespołu sezonu w Południowowschodniej Konferencji NCAA, a także nagrodzona nominacją do najlepszego zespołu defensywnego. Rok wcześniej została uznana najlepszą defesywną zawodniczką całego sezonu w swojej konferencji.

W trwającym sezonie WNBA zagrała w dwóch meczach (średnio 11 minut na parkiecie). W lidze NCAA w zakończonym sezonie wystąpiła w 29 meczach (przeciętnie 24 minuty na boisku), średnio zdobywała 16,1 punktu, notowała 5,8 zbiórek, 3,9 asyst i 2,3 przechwytów. Dla Lady Tigers zdobyła w karierze prawie 1600 punktów, miała 700 zbiórek, 275 przechwytów i 325 asyst. Amerykańskie media podkreślają jej dobrą grę w obronie. Mierzy 178 centymetrów.

W Widzewie będzie występowała na pozycji rzucającej, ale z powodzeniem może też grać jako rozgrywająca dzięki czemu będzie dobrym wsparciem i uzupełnieniem dla podstawowej „jedynki” Julii Drop. Mężem Raigyne Moncrief Louis jest zawodnik futbolu amerykańskiego Lamar Louis.

Foto: reviewjournal.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>