Pewne zwycięstwo Widzewa

autor: czukers, 10-02-2019, 20:03, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki Widzewa odniosły piąte zwycięstwo w tym sezonie – tym razem pokonały Ostrovię.

Łodzianki pojechały do Ostrowa w roli faworytek i wywiązały się z zadania, chociaż początek był trudny. Gospodynie postawiły twarde warunki i pierwsza kwarta należała do nich. Wygrały ją nieznacznie, bo 14:13, a widzewianki miały sporo przemyśleń – szczególnie dotyczących obrony. Z czasem udało się poprawić grę w ataku co pozwoliło odskoczyć od rywalek nawet na 10 punktów. Łodzianki odrobiły lekcje i wyłączyły z gry najlepiej punktujące w zespole Ostrovii Jowitę Ossowską i Arinę Bilocerkivską. Pierwsza zdobyła 5, druga 8 punktów. Mimo prowadzenia do przerwy trener Elmedin Omanić miał sporo uwag do swojego zespołu.

By jednak zwiększyć przewagę, Widzew musiał zacząć punktować. Widzewskie żądło, czyli Dominique Wilson do przerwy zdobyła tylko trzy punkty, więc koniecznie chciała ten dorobek poprawić po zmianie stron. Zakończyła występ z 23 punktami na koncie. Odważnie zagrała też Klaudia Gertchen, która do 9 punktów dorzuciła też 6 zbiórek i 3 asysty. Bardzo mądrze grała Klaudia Perisa, która w ataku była bezbłędna. Zakończyła występ ze stuprocentową skutecznością – 2/2 za dwa punkty, 1/1 za 3 i 6/6 rzutów osobistych! Wysoka przewaga w czwartej kwarcie spowodowała, że trener rotował całym składem. Na boisko weszła Anna Kudelska i Jagoda Bandoch, która przeprowadziła efektowną akcję zakończoną celnym rzutem.

Widzew odniósł piąte zwycięstwo i zrównał się punktami z PGE MKK Siedlce.