Omanić nowym trenerem Widzewa!

autor: czukers, 01-08-2018, 12:00, źródło: inf. własna, Leave a comment

To będzie jeden z największych powrotów do polskiej ligi – trenerem Widzewa został Elmedin Omanić!

Postrach sędziów, szkoleniowiec, którego jedni uwielbiają, a inni nie wytrzymują jego żelaznej ręki. Ale nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Trener, który doprowadził Wisłę Kraków do dwóch tytułów mistrzowskich. Jest uważany za jednego z głównych twórców sukcesów Energi Toruń – mimo wąskiego składu doprowadził ten zespół do brązowego medalu. Sukces powtórzył w sezonie 2011/12.

Dla wielu taki ruch będzie zaskoczeniem, gdyż Bośniak z polskim paszportem nigdy w polskiej lidze nie zajął niższego miejsca niż piąte – Widzew z kolei nigdy nie był wyżej niż ósmy. – Nie ukrywam, że miałem propozycję z ekstraklasy tureckiej. Zmieniły się tam jednak przepisy i rynek trenerski został poddany rygorystycznym procedurom. Ja tych procedur nie spełniłem, dlatego też rozważyłem opcję powrotu do polskiej ligi – tłumaczy swoją decyzję Omanić. – Łódź jest oddalona od Torunia, w którym mam rodzinę, o półtorej godziny jazdy samochodem. Poza tym wiem, że Widzew ma wspaniałych kibiców. Chcę sprawić, że będzie ich na trybunach jeszcze więcej!

– Gdy pojawiła się opcja zatrudnienia trenera tej klasy, co Elmedin Omanić, nie zastanawialiśmy się długo – dodaje wiceprezes zarządu Łukasz Czuku. – Wiemy, że szkoleniowiec jest znany z tego, iż potrafi „wycisnąć” z zawodniczek wszystko co najlepsze by osiągnąć dobry wynik w lidze. W tej chwili w zmieniającym się Widzewie potrzebna jest właśnie taka osoba – która będzie potrafiła wprowadzić nasz zespół na wyższy poziom.

Elmedin Omanić do Polski trafił w 2005 roku z Żeljeznicaru Sarajewo, z którym zdobył mistrzostwo Bośni i Hercegowiny. Prowadził Wisłę przez dwa sezony i w obu zdobył złote medale przerywając tym samym ośmioletnią dominację Lotosu Gdynia. Z krakowiankami dwukrotnie dotarł do 1/8 finału Euroligi. Roczną przerwę z polską ligą wykorzystał na zdobycie mistrzostwa Bośni z Żeljeznicarem (sezon 2007/08). Powrócił do Torunia by z Energą zdobyć dwa brązowe medale. Z toruniankami rozstał się w 2016 roku. W zeszłym sezonie prowadził w ekstraklasie Turcji zespół Adana ASKI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>