Niespodzianka we Wrocławiu!

autor: czukers, 06-01-2020, 11:30, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki CosinusMed Widzew Łódź przywożą z Wrocławia komplet punktów! Pokonały Ślęzę 70:67.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla przyjezdnych, ale szybko trójkę trafiła również Julia Drop. Kolejne minuty należały jednak do rywalek, które wyszły na prowadzenie 15:7. Widzewianki szybko się jednak otrząsnęły i po trójce Klaudii Gertchen obchodzący tego dnia urodziny trener Arkadiusz Rusin prosił o czas przy stanie 15:12. Nie na wiele się to jednak zdało i nie zatrzymało Gertchen, która przeprowadziła skuteczną akcję 2+1 i dzięki temu kwarta skończyła się remisem 17:17. Druga kwarta stała pod znakiem dobrej gry Taylor Emery i Moniki Jasnowskiej, które punktowo trzymały wynik. Do przerwy łodzianki przegrywały jednym punktem.

Kluczowa okazała się trzecia kwarta, którą widzewianki wygrały 21:15. Fantastycznie do gry włączyła się Katarina Vucković, z którą rywalki miały ogromne problemy pod koszem. CosinusMed Widzew Łódź wyszedł na 5-punktowe prowadzenie przed decydującymi dziesięcioma minutami gry. W niej ciężar na siebie wzięła kapitan zespołu Julia Drop, która zaliczyła świetny występ – miała 16 punktów, 11 asyst, 5 przechwytów i tylko jedną stratę. W pewnym momencie przewaga łodzianek wzrosła do 9 oczek, ale wrocławianki nie dawały za wygraną. Niezwykłą walecznością w samej końcówce wykazała się Gertchen broniąc kilka ważnych piłek. W ostatnich sekundach rzut rozpaczy za trzy punkty oddała Jovanovic i co gorsza trafiła zmniejszają przewagę Widzewa do jednego punktu. Szybko sfaulowana została Julia Drop, która ze stoickim spokojem wykorzystała oba rzuty wolne dzięki czemu zakończyła występ ze stuprocentową skutecznością w tym elemencie gry (7/7). W końcówce rywalki próbowały jeszcze jednej akcji, która skończyła się przechwytem Taylor Emery. CosinusMed Widzew Łódź wygrywa we Wrocławiu ze Ślęzą 70:67!