20. Anna Oszczyk
Skład gości
1

Przebieg spotkania

Informacja: Zapraszamy na relację live z meczu Widzewa z Odrą Brzeg w ramach turnieju w Żyrardowie. Informacje nadsyła Henryk Tomporek.
Informacja: Mamy małe opóźnienie w turnieju. Drużyny przygotowują się do wyjścia na parkiet. Oto pierwsza piątka Widzewa: Okulska, Rajkowska, Błaszczyk, Przybysz, Pawlak.
9:00' Już w pierwszej minucie Pawlak wyprowadziła Widzew na prowadzenie 2:0 po podaniu Błaszczyk. Na boisku znajdują się trzy ciemnoskóre zawodniczki Odry.
7:50' Wspaniały rajd przez całe boisko Przybysz zakończony celnym rzutem! Poprawia jeszcze Rajkowska i Widzew prowadzi już 6:0!!
6:40' Dziewczyny z Widzewa wyraźnie podrażnione wczorajszymi porażkami szaleją. Przybysz po podaniu Pawlak zdobywa kolejne punkty. 8:0 dla łodzianek!
6:20' Okulska wykorzystuje dwa rzuty osobiste i Widzew gromi Odrę 10:0! Wyśmienity początek Widzewianek, a chwilę wcześniej sytuację 1-0 z koszem zmarnowała Ola Pawlak.
6:00' po 4 minutach pierwsze punkty w tym meczu zespołu z Brzegu. Akcja z faulem Justyny Okulskiej i wynik 10:3.
4:00' Po rzucie Okulskiej Widzew prowadzi 12:5. Łodzianki radzą sobie na boisku całkiem dobrze. Oby tylko podołały kondycyjnie.
3:35' Oba rzuty wolne wykorzystuje Pawlak - 14:5!
2:00' Rozstrzelały się Widzewianki! Celne rzuty Chodery, Pawlak i Błaszczyk pozwalają wyjść na prowadzenie 19:7.
1:40' Błaszczyk znów trafia - nokaut w pierwszej kwarcie Widzewianek, prowadzą już 23:7!!
0:00' Trojanowska na 4 sekundy przed końcem I kwarty ustala wynik tej części gry na 26:13 po rzucie za 3 punkty. Świetna gra Widzewa!
9:00' Pierwsze punkty Kamili Polit i 28:15. Dwukrotnie nie trafia Pawlak. Przy jednej z takich akcji faulowana była Polit i mamy osobiste.
5:00' Zmalała przewaga Widzewa. Okulska nie wykorzystała dwóch osobistych, Błaszczyk jednego. Na szczęście Polit na linii bezbłędna. 31:21. Odra nabrała wiatru w żagle - celne rzuty za 3, i dwa razy za 2.
4:40' Piękna akcja Przybysz zakończona punktami! Później trafia także Rychter i podwyższa na 35:24. Jako rozgrywające grają teraz Rajkowska i Trojanowska.
2:00' Pogubiły się Widzewianki i seryjnie tracą punkty. Trener przeciwniczek wymienił całą piątkę. W Widzewie też duża rotacja, ale niestety chyba znów łodzianki opadają z sił...
0:00' PRZERWA. Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobyła Błaszczyk i WIdzew przegrywa 37:38. Bezsilność, bezradność to najlepsze słowa określające to, co się dzieje w ostatnich minutach. Po świetnym początku podobnie jak wczoraj dziś również Widzewianki mocno spuściły z tonu. Ta prawidłowość daje dużo do myślenia..
Informacja: Widzew 2 kwartę przegrał 11:25, a cała tragedia rozpoczęła się w połowie drugiej odsłony meczu. Wtedy to Widzew prowadził 35:24 i nagle przestał trafiać, a rywalki seryjnie zaczęły zdobywać punkty. W efekcie dogoniły łodzianki, które zdołały przez 5 minut odpowiedzieć tylko jednym celnym rzutem Błaszczyk.
7:41' Po rzucie Pawlak Widzew wysuwa się na ponowne prowadzenie. 42:39 dla naszego zespołu.
7:07' Mozolnie Widzew odrabia to co stracił w 2 kwarcie. Dwa osobiste Polit wykorzystane! 44:39
5:00' Przybysz i Pawlak rzucają celnie, a Odra odpowiada tylko jedną dwójką. 48:41. Znów łodzianki grają tak jak na początku meczu!
4:00' Kasia Rychter w odpowiedzi na rzut przeciwniczek. 50:43 na tablicy.
3:00' Po rzucie Pawlak dopisujemy kolejne dwa oczka do konta Widzewa. Niestety na linii osobistych przeciwniczki się nie mylą... 52:47
2:30' Pawlak szaleje na parkiecie! Trafia najpierw za 3, a później za 2. Wynik to 57:49.
0:00' Koniec III kwarty. Niestety przewaga łodzianek nieco zmalała. W końcówce trafiła jeszcze Trojanowska, ale tuż przed końcem przeciwniczki wykorzystały rzuty wolne. 59:57 po 30 minutach gry
9:00' Trafia Rajkowska i jest 61:57. Niecodzienna sytuacja! Trenerka Odry wzięła czas i nie zamieniła z zawodniczkami nawet słowa. Kazała im jedynie biegać i rozgrzewać się wokół ławki.
7:00' 3 beznadziejne straty Widzewa i Odra wyszła na jednopunktowe prowadzenie. Na szczęście trafia Rajkowska za 2, a osobiste wykorzystują po chwili zawodniczki Odry i znów Widzew przegrywa 63:64.
5:15' Być może kluczowy moment meczu - seria pięciu niecelnych podań kończy się tragicznie dla Widzewa! Odra prowadzi 69:63 i nabrała dzięki temu wiatru w żagle. Rzuca Polit... bez korzyści punktowych.
3:20' Rajkowska trafiła za 3 i zmniejsza stratę do 66:69. Trenerzy traktują ten mecz szkoleniowo, bo podstawowe zawodniczki przy wyniku na styku siedzą na ławce.
1:50' Chodera za 3 doprowadza do remisu! Szkoda, że na parkiecie nie ma Oli Pawlak. Niestety niecelne podanie łodzianek i akcja Odry kończy się rzutami osobistymi...
Informacja: Pasjonująca końcówka tego starcia!
1:05' dramatyczna końcówka, 70:69 dla Odry.
0:40' Udany blok Polit, sam na sam z koszem nie trafia zawodniczka z Brzegu! Kontra Chodery nieudana.
0:24' Niestety trafia za 3 koszykarka z Brzegu i to chyba przesądzi o wyniku meczu! O czas prosi trener Rozwadowski.
0:10' Zbiórka Odry... CHyba już po wszystkim.
0:00' KONIEC SPOTKANIA. Widzew po dramatycznej końcówce przegrywa nieznacznie, ale na własne życzenie. Gdyby nie błędy w 2 i 4 kwarcie, to można było pokusić się o korzystniejsze rozstrzygnięcie.