Gala w Widzewie! Ewelina, witaj w domu

autor: czukers, 02-07-2019, 13:24, źródło: inf. własna, Leave a comment

Reprezentantka Polski Ewelina Gala będzie reprezentować barwy Widzewa w nadchodzącym sezonie!

Dla Gali jest to wielki powrót, bo jest wychowanką naszego klubu, ale zdążyła tu zaprezentować się jedynie w grupach młodzieżowych. Bardzo szybko – już w wieku 16 lat – trafiła do MTK Pabianice i zadebiutowała w Ekstraklasie. Ewelina grała później w topowych klubach ligi – Enerdze Toruń, Lotosie Gdynia, Artego Bydgoszcz czy wreszcie CCC Polkowice. Z zespołem z Gdyni zdobyła mistrzostwo Polski, ma w swojej kolekcji również trzy brązowe medale.

W ostatnim sezonie była poza koszykówką ze względu na ciążę. Teraz już jako szczęśliwa mama powraca na ligowe parkiety. To kolejny duży, widzewski powrót. Do piłkarskiego zespołu wrócił po wielu latach Marcin Robak. Co ciekawe zarówno Ewelina, jak i Marcin będą grać w Widzewie z numerem 9!

Już od kilku sezonów kiełkował mi pomysł w głowie jak super było by wrócić do rodzinnego miasta i klubu, w którym zaczynałam jako 14-latka. Po wielu latach wojaży po całej Polsce wracam do Widzewa i ogromnie mnie to cieszy – mówi Ewelina Gala. – To klub z historia i niesamowitymi kibicami. Smiało mogę stwierdzić, że nigdzie w Polsce nie ma tak zintegrowanej i dużej liczby kibiców, jak tutaj. Bardzo sie cieszę, że będę mogła być częścią widzewskiej społeczności. Do zobaczenia na meczach!

Foto: Mariusz Radowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>