Blisko szczęścia

autor: czukers, 22-10-2017, 21:03, źródło: inf. własna, Leave a comment

Widzewianki postawiły się Enerdze Toruń, ale musiały uznać ich wyższość.

Początek spotkania należał jednak do gospodyń. Od pierwszych minut torunianki były zaskoczone dobrą grą Kathleen Scheer, która zaliczyła niezwykle udany debiut w Basket Lidze Kobiet. Było jej pełno na boisku, a dwie lub trzy akcje można prezentować jako najbardziej efektowne zagrania całej kolejki. Szybkie trzy faule złapała Roksana Schmidt, co okazało się później zgubne, bo przedwcześniej musiała opuścić parkiet. W zespole Energi, który musiał sobie radzić bez swojej podstawowej rozgrywającej, wynik utrzymywała Rita Rasheed i dołączyła do niej Agnieszka Skobel, z którą łodzianki miały spore problemy. W składzie gospodyń dwoiła się i troiła Scheer, która swoimi blokami starała się wybić z głów przeciwniczkom chęci do koszykówki. Po kolejnych trójkach Daryi Zavidnej i dobrej grze pod koszem Klaudii Gertchen (double-double) Widzew schodził do szatni z dziesięciopunktowym prowadzeniem.

Po przerwie torunianki wzięły się do solidnej pracy. Podmęczone już nieco widzewianki miały duże problemy z zatrzymaniem pod koszem potężnej Kelley Cain, która coraz częściej dochodziła do głosu. Jeśli nie trafiała, to była faulowana. W całym spotkaniu zdobyła w sumie 20 punktów. Głównie dzięki niej po 27 minutach meczu skończyła się dominacja Widzewa i Energa objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Było blisko w czwartek kwarcie, kiedy gospodynie zbliżyły się na trzy punkty. Wtedy jednak dało znać o sobie doświadczenie Emilii Tłumak, która z dużym spokojem wykorzystała kilka sytuacji. Popularna Szpila wbiła Widzewowi „szpilę” zdobywając trójkę, która właściwie przesądziła o zwycięstwie. Na domiar złego oprócz Roksany Schmidt za pięć przewinień boisko musiała opuścić także Darya Zavidna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>