Blisko sensacji z Arką | Widzew Kosz

Blisko sensacji z Arką

autor: czukers, 02-02-2020, 09:42, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki CosinusMed Widzewa Łódź niesione dopingiem kibiców były bliskie sprawienia sensacji w meczu z liderem Arką Gdynia.

Fantastyczna czwarta kwarta w wykonaniu gdynianek sprawiła, że to one schodziły z parkietu z dwoma punktami. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodyń, które prowadziły 9:0. Arka szybko otrząsnęła się z pierwszego uderzenia Widzewa i po 10 minutach meczu prowadziła 20:18. Dobre wejście w drugą kwartę Moniki Jasnowskiej, która dwukrotnie trafiła za trzy punkty, sprawiło, że widzewianki wróciły na dobre tory. Skutecznie zagrała również Jazmine Davis i Taylor Emery i do przerwy CosinusMed Widzew wygrywał różnicą czterech punktów.

Mimo dobrego początku lidera Energa Basket Ligi Kobiet w trzeciej kwarcie, to gospodynie wygrały trzecią kwartę. Dobrze dysponowana na parkiecie była wracająca po kontuzji Maryia Papova. Łodzianki nie dawały jednak za wygraną i odpierały ataki przeciwniczek wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 62:53. Dziewięć oczek przewagi to jednak za mało na gdynianki. Widzew po raz pierwszy utracił prowadzenie na 6 minut przed końcem meczu i Arka nie dała się już przegonić. Głównie za sprawą będących w świetnej dyspozycji Barbory Balintovej i Marissy Kastanek – dość powiedzieć, że ta pierwsza czterokrotnie w ostatnich minutach meczu trafiłą za trzy punkty. Sensacji nie było, ale licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć bardzo emocjonujące spotkanie obu zespołów. Ostatecznie Arka wygrała 84:72.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>