Bezlitosne CCC

autor: czukers, 12-01-2019, 22:06, źródło: inf. własna, Leave a comment

Mistrz Polski CCC odprawił z kwitkiem widzewianki i wygrał 90:56.

Łodzianki nie miały wiele do powiedzenia w starciu z polkowiczankami. Od samego początku CCC pokazywało dominację na parkiecie i było mocno zdeterminowane żeby wygrać. Choć Widzew próbował stawiać opór, to jednak miał dużo mniej argumentów od rywalek. Podopieczne Marosa Kovacika przyjechały do Łodzi z passą czterech porażek (w lidze i Eurolidze) i nie wygrały prawie od miesiąca, więc nie dziwi, że szkoleniowiec rywalek chciał wygrać spotkanie jak najwyżej.

W osiągnięciu korzystnego rezultatu mistrzyniom Polski pomogła świetna skuteczność za trzy punkty w pierwszej połowie. Leedham czy Gajda raz po raz kaleczyły w ten sposób gospodynie. Widzewowi nie pomogła nawet nowa zawodniczka Ijeome Ajemba, która miała duży problem w rywalizacji z Fagbenle czy Kizer. Bośniaczka rozpoczęła mecz na ławce, ale siała spustoszenie pod łódzkim koszem zdobywając ostatecznie 18 punktów. Po raz pierwszy od listopada 2017 roku Aleksandra Pawlak nie zdobyła w meczu ani jednego punktu. Na otarcie łez Dominique Wilson utrzymała natomiast miano najskuteczniejszej zawodniczki w Energa Basket Lidze Kobiet. Mimo bardziej wyrównanej czwartej kwarty, mecz rozstrzygnął się tak naprawdę w pierwszej połowie i zwycięstwo CCC było jak najbardziej zasłużone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>