Niezły mecz na koniec sezonu

autor: czukers, 06-03-2017, 08:48, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki Cosinus Widzewa Łódź zakończyły sezon porażką z Basketem w Gdyni 72:86. Rozegrały jednak – głównie w młodzieżowym składzie – dobre spotkanie i pokazały na koniec ligi kawałek dobrej, widowiskowej koszykówki. Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane, a dwie trójki Julii Drop spowodowały, że po czterech minutach łodzianki przegrywały 8:9. Później jednak w poczynania defensywne […] (more...)

Ślęza za mocna dla Cosinus Widzewa

autor: czukers, 26-02-2017, 21:29, źródło: inf. własna, Leave a comment

Ślęza Wrocław pewnie pokonała Cosinus Widzew Łódź 84:50. Tylko w pierwszej połowie łodzianki były w stanie dotrzymać kroku przyjezdnym. Szybko na prowadzenie wrocławianki wyprowadziła Agnieszka Kaczmarczyk i Agnieszka Skobel. Dystans do rywalek starały się utrzymywać Wiktoria Zapart i Julia Drop, która trafiła za trzy punkty zaraz po przerwie na żądanie trenera Dariusza Raczyńskiego. Dobrą zmianę […] (more...)

Porażka z Pszczółką

autor: czukers, 22-02-2017, 19:32, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki Cosinus Widzewa uległy Pszczółce AZS-UMCS Lublin 52:84. Mimo sporego zmęczenia turniejem finałowym Mistrzostw Polski juniorek starszych łodzianki nie odstawały w pierwszej kwarcie od dużo bardziej doświadczonych lublinianek. Po rzucie za trzy Julii Drop łodzianki wyszły na prowadzenie 3:2. Później to jednak zespół Pszczółki zdominował grę. Trójka Dominiki Owczarzak i skuteczna akcja 2+1 Tess Medgen […] (more...)

U22: Widzew mistrzem Polski!!!

autor: czukers, 20-02-2017, 18:28, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki Cosinus Widzew Łódź zostały mistrzyniami Polski w kategorii juniorek starszych! W wielkim finale pokonały AZS Gorzów 63:56. Łodzianki pokazały ogromny charakter, bo jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywały różnicą dziewięciu punktów. Konsekwentnie jednak odrabiały straty by w końcówce odskoczyć od rywalek i zapewnić sobie pierwsze miejsce w Polsce. To kolejny fantastyczny występ widzewianek – dzień […] (more...)

U22: Finały już w środę, transmisje z meczów

autor: czukers, 13-02-2017, 14:06, źródło: inf. własna, Leave a comment

Już w środę rozpoczyna się walka o medale Mistrzostw Polski U22. Zawody rozegrane zostaną w Gdyni. W finałach zagra osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Cosinus Widzew Łódź zagra przeciwko (kolejno) Politechnice Gdańskiej, Basketowi 25 Bydgoszcz i AZS Gorzów Wlkp. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę o 15:30, kolejne w czwartek i piątek o 10:30. […] (more...)

U22: Widzewianki w finałach!

autor: czukers, 06-02-2017, 09:34, źródło: inf. własna, Leave a comment

Juniorki starsze Widzewa Łódź awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki zagrały w turnieju półfinałowym w Poznaniu. Pierwszego dnia zmierzyły się z gospodyniami – Eneą AZS Poznań i był to najtrudniejszy pojedynek. Widzewianki kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, ale młode ambitne rywalki kilkukrotnie próbowały zbliżyć się do naszego zespołu. Ostatecznie wygraliśmy 87:73. Drugie spotkanie zakończyło się […] (more...)