Ambitna walka w Toruniu

autor: Adam Sadowiak, 01-03-2018, 15:41, źródło: inf. własna, Leave a comment

Widzewianki nie sprostały zespołowi Energi w Toruniu.

Spotkanie rozpoczęło, się dla Widzewa fatalnie od serii punktowej dla gospodyń 8:0. Sygnał do odrabiania strat dała skuteczną akcją JuliaDrop. W kolejnych minutach gra się wyrównała i Widzew zdołał wyjść na prowadzenie 11:10. To był dobry okres gry Widzewa, który dorzucił kolejne sześć oczek i prowadził 17:10. w końcówce kwarty gospodynie częściowo odrobiły straty i po pierwszej kwarcie Widzew wygrywał w Toruniu 19:15. Druga odsłono to koncertowa gra torunianek, które wypracowały sobie kilkunastostopniową przewagę. Dość powiedzieć, że Widzew zdobył, w drugiej kwarcie zaledwie 15 oczek tracąc aż 35! Do przerwy Widzew przegrywał w Toruniu 34:50.

Po zmianie stron gra była bardziej wyrównana, ale to gospodynie miały więcej z gry i to one w połowie trzeciej kwarty wygrywały z Widzewem różnicą dwudziestu oczek. Ambitnie walczące łodzianki zdołały zmniejszyć straty i przed ostatnią kwartą miały do odrobienia 15 punktów. Mimo ambitnej postawy w czwartej kwarcie strat nie udało się odrobić i dwa punkty zostały w Toruniu.

Energa Toruń – Widzew Łódź 92:66

(15:18, 35:15, 19:20, 23:12)