3 kolejka EBLK: AZS Uniwersytet Gdański – CosinusMED Widzew Łódź 59:84

autor: Artur Sibera, 15-10-2019, 05:58, źródło: inf. własna, Leave a comment

Koszykarki Widzewa wyjazd do Trójmiasta mogą uznać za udany.

W trzeciej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet drużyna trenera Wojciecha Szawarskiego zmierzyła się z zespołem AZS Uniwersytet Gdański, który podobnie jak łodzianki, liczył na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019-20.

Startowa piątka Widzewa nie uległa zmianie i ponownie mogliśmy w niej zobaczyć Julię Drop, Klaudię Gertchen, Ewelinę Galę, Katarinę Vuckovič oraz Arinę Bilotserkivską, która zdobyła pierwsze punkty dla naszego zespołu celnym rzutem zza linii 6.75. Nie były to ostatnie punkty zdobyte przez zawodniczkę z numerem 88 w pierwszej kwarcie. W sumie nasza rozgrywająca zdobyła ich 11, trzy razy trafiając rzuty za 3 punkty. Mimo postawionej przez przeciwniczki strefie, pierwszą część meczu kończymy wynikiem 22:12 dla Widzewa. Nasz zespół dobrze prezentował się w obronie doprowadzając do trzech sytuacji piłki spornej, która w dwóch przypadkach była przyznana na naszą korzyść.

Drugą kwartę kolejnym celnym rzutem za 3 otwiera dla nas Ewelina Gala. Niesamowitą formę prezentowała Arina Bilotserkivska, która nie zamierzała poprzestać na punktach zdobytych w pierwszej kwarcie. W pierwszej części drugiej kwarty popisała się kolejną skuteczną akcją, tym razem 2+1. Mimo dobrych poczynań w ataku i celnych rzutów z dystansu zawodniczki AZS-u nie mogły zbliżyć się do naszej drużyny i w połowie tej części gry wynik na tablicy wskazywał 34:26 dla Widzewa. W ostatnich minutach pierwszej połowy gospodarze przekroczyli już limit fauli, co pozwalało nam na łatwe zdobywanie punktów z linii rzutów wolnych. Mimo celnego rzutu, prawie z końcową syreną, w wykonaniu Angeliki Kuras na przerwę schodzimy z wynikiem 48:35.

Początek trzeciej kwarty to konsekwentnie dobra obrona naszego zespołu, która pozwala na szybkie przechodzenie do ataku. Mecz ma bardzo dobre tempo, co może podobać się kibicom zgromadzonym w Hali 100-lecia w Sopocie. AZS niesiony dopingiem utrzymuje wynik na poziomie różnicy 12 punktów. Dzięki dobrej grze naszego zespołu trener Szawarski mógł korzystać z szerokiej rotacji i na parkiecie pojawiły się Anna Kudelska oraz Wiktoria Stępień. Koniec trzeciej kwarty to ponownie skutecznie egzekwowane rzuty wolne przez nasze koszykarki.

W połowie czwartej kwarty przewaga Widzewa urosła do 20 punktów. Ewelina Gala i Julia Drop zdobywały pewne punkty skutecznie rozbijając defensywę gospodarzy szybkimi i zdecydowanymi wejściami w trumnę przeciwnika. Dzięki dobrej postawie całego zespołu koszykarki Widzewa mogły wracać do Łodzi z pierwszym zwycięstwem w sezonie.

AZS Uniwersytet Gdański – CosinusMED Widzew Łódź 59:84

CosinusMED Widzew Łódź: A. Bilotserkivska (19 pkt, 7 zb, 4 as), E. Gala (16 pkt, 2 zb, 1 as), M. Jasnowska (13 pkt, 2 zb), J. Drop (11 pkt, 2 zb, 2 as), K. Vuckovič (10 pkt, 7 zb, 2 as), K. Gertchen (7 pkt, 6 zb), J. Bandoch (5 pkt, 3 zb), A. Kudelska (3 pkt), W. Stępień, W. Pawlak.